Manevi Eğitim ve Değerler Eğitimi

Yaz Okulu Programı için tıklayınTüm eğitim programlarımıza muhakkak yerleştirdiğimiz, inançlı ve ahlaklı bir neslin yetişmesi arzusuyla hareket ettiğimiz Manevi Eğitim ve Değerler Eğitimi programımızı bu çalışmamızda hedef program olarak biraz daha yoğunlaştırılmaktadır.

Manevi Eğitim programımız Yaz Okulu Faaliyetlerine dahil bir programdır.

Öğrencilerimize hazırladığımız bu eğitim programı ile bu programda hedefimiz çocuklarımızın okul öncesinde almış oldukları manevi eğitim ve değerler eğitimi derslerinin ilkokulda, fark akademi yaz okulunda aldıkları eğitimleri kış döneminde de devam ettirip öğrendiklerinin zayi olmamasını, Kur’an eğitimlerini pekiştirmek ve desteklemek üzerine kuruludur.

Her yıl öğrencilerin sil baştan bir eğitim almaları, unutup tekrar hatırlamak üzerine kurulu sistemin problemini kalıcı olarak çözüp, inançlı, ahlaklı bir nesil yetişmesini ve almış olduğu eğitimler ile gerek İmam Hatip okullarına, gerek hafızlık eğitimine ciddi bir katkı sağlanacaktır. Bu eğitimleri alan öğrencimizin hafızlık sürecinin yüzünden okuma kısmını atlayarak direkt hafızlığa başlayabilecek, hafızlık eğitiminde gerekli olan birçok eğitimi alarak kısa zamanda hafız olması hedeflenmektedir.

Bu Eğitim Programımızın Genel Çerçevesi

Manevi Eğitimi (Elif-ba / Kur’an Eğitim, Dualar, Sureler, Adap Duaları, Esma-ül Hüsna, Hadis Şerifleri, Kur’an ezberleri)

Değerler Eğitimi (Allah Sevgisi-Peygamber Sevgisi, Anne-Baba-Akraba Sevgisi, Vatan, Millet, Ümmet Sevgisi dahilinde erdemler, edepler ve ahlak eğitimi) İtikat, İbadet, Siyer Bilgileri

Yaz Okulu Programı için tıklayın

Call Now Button