Hakkımızda

2014 Eğitim ve Öğretim yılında, neslimizi muhafaza etmek, geleceğe taşımak ve onları hayata hazırlamak gayesiyle bir araya gelmiş kurucuları ile birlikte eğitim faaliyetine başlamıştır.

Eğitimin temel taşı olan ilkokul ve ortaokul dönemlerinde öğrencileri geliştirmek ve pekiştirmek için Konya Fark Akademi Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri hayata geçirilmiştir.

Konya Fark Akademi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri kapsamında çocuklarımızın akademik başarılarının desteklenmesi, dikkat, hafıza ve zeka gelişimlerinin yanısıra manevi eğitim ve değerler eğitimi çalışmaları ile öğrencileri çok yönlü geliştirmeye çalışmaktadır.

Konya Fark Akademi öncelikli olarak milli ve manevi değerlerine bağlı, Allah c.c. ve Peygamber sevgisi ile bezenmiş, ailesini seven ve sayan, vatanını ve milletini seven bir nesil olmaları noktasında gereken hassasiyetler gösterilmektedir.

İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimize yönelik tüm derslerde ödev desteği vererek, matematik, fen bilimleri,  yabancı dil, okuma yazma çalışmaları vs. derslerinin yanında Öğrencilere yönelik sosyal ve sportif faaliyetler, Yaz Okulu, anlayarak hızlı okuma, manevi eğitim, dikkat ve hafıza eğitimi, akıl ve zeka oyunları gibi ek eğitimlerimizle okul başarıları destekleyerek daha başarılı bir nesil yetiştirme çabası içerisindedir.  

Eğitim seminerleri düzenleyen, tv ve radyo programları hazırlayan ve sunan Konya Fark Akademi, bunların yanısıra eğitime yönelik materyaller de hazırlamaktadır.

Fark Akademide çocuklar bilgiyi ezbere dayalı değil yaparak,  yaşayarak, araştırarak ve sorgulayarak öğrenirler.

Çocuklar disiplini ve benlik saygısını gelişmiş toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını koruyan, bu hakları korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek görenek ve değerlerine karşı duyarlı, tüm canlılara merhametli bireyler olmak üzere eğitim alırlar.

“Her Çocuk Bireydir ve Kendi Hızında Eğitim Alır” sloganıyla yola çıkarak İLİM ve BİLİM’ i birleştirebilen ender okullardandır.

Bu misyonla çocukların

Hayal gücüne sahip, ezberbozan, üreten, sıra dışı düşünen, rekabet etmek yerine birbirine yardım edebilen, ezberlemek yerine bilgiyi hem kendi merakını tatmin etmek hem de insanlığa faydalı olabilmek için öğrenen

Kendi kültür ve değerlerini bilen, farklılıklara saygısı ve aynı zamanda dünya vatandaşlığı bilincinde kişiler olarak yetişmeleri için eğitimlerinde onlara rehberlik etmek

Uzman, tecrübeli, hizmette sınır tanımayan kadromuzla bünyemizdeki her öğrenciyi özgüveni yüksek, araştıran, problem çözebilen, sevmeyi ve sevilmeyi bilen, empati kurabilen, düşünen ve üreten bir nesil olarak yetiştirmek.

Değerler eğitimi ve dini eğitim ile manevi bilinci yüksek olan toplumun özelliklerine uygun ancak evrensel özellikleri de göz ardı etmeyen,

Çocuğun öğrenme ve bilgi edinmede zihinsel kapasitesini kullanabilmesi için çevre ile etkileşimini sağlayan ve aileleri de Çocuk-Okul-aile üçgenine dahil eden

Personelin tecrübe, güler yüz ve yüksek motivasyonla çalıştığı ve bu motivasyonun getirdiği olumlu özellikleri çocuklara yansıttığı bir ortamda mutlu öğretmen mutlu çocuk politikasıyla saygı, mutluluk ve huzuru öncelemekteyiz.

Kurumumuzda açık kapı politikası izlenmektedir. Başta velilerimiz olmak üzere herkes ziyaret edebilir. Fark Akademi olarak ailelerimizin katılımını gönülden desteklemekte, onlara kendilerini çocuk gelişimi ve eğitimi ile ilgili konularda geliştirebilecekleri bir ortam sunmaktayız.

Fark Eğitim Kurumları, İlkokul – Ortaokul Fark Akademi Kurs (etüt) ve okul öncesinde yeni gelişmeleri takip ederken çocuklarımıza ve yetişkinlere toplumsal ve eğitim koşullarına uygun bilgi vererek benzer kurumlara liderlik edebilecek kurumlardan biri olmayı hedeflemiştir.

Saygılarımızla…

Call Now Button